Na mojí osobní cestě vlastního sebepoznání jsem potkala spoustu paradoxů. Například nechat věci plynout, ať se dějí (nevytvářet tlak), ale zároveň nesedět nečinně a být aktivní. To je jeden z mnoha. Posledních pár měsíců, kdy čtu jednu knihu za druhou s channelováním od andělské bytosti Kryon, jsem se začala setkávat s mnohem větším množství těchto paradoxů. Zároveň mi ale došlo, že vzhledem k multidimenzionalitě Světa/Vesmíru, se to pro nás „obyčejné smrtelníky“ těžko vysvětluje (proto to naše logika vyhodnotí jako paradox), a tak se právě o to víc potřebujeme naučit vnímat svoje Srdce.

b238cf53cfcfb45b4410f63b50a73df4

No a tady je další rozpor :-) 

Právě tím, jak se člověk víc pozoruje, učí se sám sebe víc vnímat, aby tedy poznal ten krásný a vždy pravdivý hlas srdce, začne často tápat. Určitě jste to také zažili, že se máte například rozhodnout pro nějaké řešení, kdy pomyslně stojíte na křižovatce a můžete si vybrat z několika variant. Vlastně jsou správné všechny. Ať se rozhodnete, jak chcete, je to správná cesta. To vám řekne lecjaký ezoterik. Jenže vždycky je tady ta jedna jediná, která je „TA“ cesta vašeho srdce. 

Jenže jak ji rozeznat v tom, co k vám přichází za pocity?

Zjistila jsem sama u sebe, takže čistě můj názor, že mám vlastně dvě srdce. Jedno je to lidské a druhé je to duchovní. Jaký je mezi nimi rozdíl?

To lidské žije v hmotném materiálním světě, tzv. 3D svět. Rozlišuje lásku na několik druhů: mateřská, partnerská, sourozenecká, kamarádská… Má svoje touhy a tetelí se, když je zvenčí lidmi přijímáno. Má ale stále jaksi omezený „výhled“, dokud se vlastně nepropojí s tím srdcem duchovním.

Duchovní srdce je propojené s Vyšším Já, s Bohem a celým Vesmírem. Lásku nerozlišuje, prostě láska tu JE, je to ta bezpodmínečná láska, která je tu pro všechny stejným dílem, který je vlastně nekonečný. Nemá touhy, nepotřebuje se „tetelit“, prostě miluje, ví a je, tečka. A toto srdce je mnohem tišší, než to srdce lidské. Které je chtě nechtě, vlastně stále propojené s egem.

Dřív jsem se učila rozeznávat, co mi radí srdce a co říká rozum. Dnes se učím rozeznávat, co mi radí srdce a co mi radí Srdce duchovní. Potřeba je vnímat obojí a spojit tyto dvě části hezky do sebe. Tak to vnímám já.

 

0
0
0
s2sdefault

Komentáře vytvořeny pomocí CComment