Jsem také jen člověk. Když na sobě začnete pracovat, už není cesty zpět. Najednou se vám otevře tak obrovský svět, tolik tajemství se pomalu "odemyká", že víte, že už to opravdu jinak nejde. Ač je to těžké, protože to pandořiny skříňky se odemykají a vyplouvá na povrch všechno, co jste sami v sobě poctivě schovali a uzamkli. Vy, co to čtete, už s velkou pravděpodobností víte, proč je to potřeba. Proč je důležité jít do svého schovaného nitra, do těch zákoutí a postavit se čelem svým strachům. A možná jste také několikrát zažili pocit, že už to prostě nedáváte. Chcete pokračovat dál, ale je to tak náročné... 

Číst dál: Ach, jak si říct o pomoc... ?

Přidat komentář (0 Komentářů)

16.12. to je den, kdy jsem poprvé osobně poznala svého muže. Znala jsem ho předtím už skoro rok, ale jen „virtuálně“. Přes mobil, sms a dopisy. Ano internet jsem záměrně vynechala, protože přes ten to moc možné tehdy nebylo. Je to totiž už 17 let. Pro někoho pravěk… Pro mě jak celý život, ač ani to není pravda. Tehdy mi můj velmi mladý muž (spíš kluk, bylo mu 17 let) dal nový smysl života. Byla jsem zlomenou 21letou holkou, co brala extázi, aby byla aspoň pár hodin šťastná. Neuměla jsem tehdy být šťastná jen tak, sama za sebe.

16607f1582cd3a6b73d5d7797b8ec2ef

Stala jsem se smyslem i mého muže. Protože mě chtěl zachraňovat a sobě si tím vlastně podvědomě dokázat, že je ten správný, hodný zachránce. Můj princ na bílém koni… Jenže je to už 17 let a za tu dobu se toho stalo tolik. A dnes to vidím z dalších úhlů pohledu. Byl to první skoro rok vztah na dálku. Nebylo živáčka na světě, který by nás podporoval. Naprosto všichni nás odrazovali. On měl před maturitou, já už pracovala. Dělilo nás 500 km.

Číst dál: Rozvod z lásky – zrcadlo pokrytectví

Přidat komentář (0 Komentářů)

Pořád ještě jsou tací mezi námi, kteří mají přesvědčení, že jakmile má někdo dar, má ho dávat zadarmo. Pod pojmem dar má škatuli, nadpozemské propojení s duchovním světem, používáné nejčastěji k léčení či k pomoci druhým. A právě tato škatulka dělá takovou neplechu. Za prvé tak smýšlí člověk, který sám cítí, že žádný dar nemá, který je sám nějakým způsobem "chudý" a zůstává v roli oběti ve smyslu "vy, co jste měli to štěstí a máte dar od Boha, ho máte pro takový jako jsem já dávat zadarmo". Je to jakoby pocit povinnosti, že obdarovaný má svůj dar nezištně předávat dál. Tj první omyl.

6e46ab17cabb5ad9b3ffa0ab3c3f7e37

Číst dál: Dary zadara

Přidat komentář (0 Komentářů)

Dnes se rozsvěcovaly vánoční stromy. Krásné zážitky, kouzelná atmosféra. Kouzlo Vánoc začalo proudit naplno. Moje pocity byly velmi rozporuplné. Letos se na Vánoce fakt moc těším. Loni mě to kouzlo nějak minulo, ač jsem se „snažila“ výzdobou atd., nic nepomohlo. Ale letos jsem natěšená už pomalu od září. Jenže nejsme kompletní. Moje malá rodinka se mi rozpadla. Takže když jsem šla v lampiónovém průvodu sama, protože moje skoropuboška nechtěla jít s „matkou“, bylo mi spíš do pláče.

Šla jsem s davem, leč sama jak kůl v plotě...christmas background 1848203 640

Letošní vánoce se učím užívat si života takového jaký je. Užívat si toho, co mám. Ač samozřejmě na mě taky dolehne nostalgie a smutek z toho, co bylo a už není a jak to je podělaný. A taky strachy z budoucnosti. Jak to všechno zvládnu. 

Tímto teď nechci spustit litovací vlnu, ani si nechci ztěžovat. To rozhodně ne. Prostě tak to je. Dnes se nějak máme a zítra může být všechno jinak. Jen chci, abyste vnímali, cítili (a to nejen o vánocích), že je potřeba být vděční za to, co máte.

Neztrácet drahocenný čas například stresováním se na ten krásný black friday… OMG, ty obchody dnes… Brr! Učte se, jako já, že to těžké se jednou vyřeší, ale vždycky se najde i něco pozitivního. Vždycky. A vždycky tu máte minimálně sebe, ač i to je někdy těžký, že už máte vlastně jen sebe. Ale já se naučila, že aspoň tento jeden člověk na světě bude vždycky se mnou a podpoří mě. Nikam neuteče :-D. Že na sebe se můžu fakt spolehnout. Spolu se sebou si projdu klidně depkou, ale můžu si dát i pohlazení a kopu radosti. Zasmát se blbostem, jako když zakopnu někde venku o malinký kamínek a užívat si to. 

Tak jo, zítra brzo vstávám, hurá na seminář, snad jste pochopili, co tím chci říct. Tak si užívejte ten adventní „klidný“ čas, užívejte si toho všeho, co máte!

S láskou a vánoční náladou Liana ♥

Přidat komentář (0 Komentářů)

Letošní podzim je teda velmi intenzivní co se depresivních událostí týče. Každoročně to bývá náročné období, ale letos je to opět silnější. I já ho prožívám dost těžce. Včera jsem opět musela o pomoc požádat kancelář ombudsmana, kdy se opakují stejné problémy s protizákonným chování nejen lékařů v nemocnici, kde můj muž je. Ale dokonce ho vydíral jeho zastupující advokát-opatrovník. Je to únavné pořád "bojovat" se systémem, který se tak těžkopádně mění.

"Autority" vám klidně lžou do očí, jen aby bylo po jejich. Vidět, jak je porušována osobní svoboda někde, kde by jste měli mít zastání.. Včera se k tomu přidala zpráva, jak někde na Slovensku zahynulo spousta mladých lidí a vlastně pořád jen ze všech koutů dostáváte ne moc pozitivní zprávy.

Na druhou stranu vím, že se to teď dít má. Prostě začíná to houstnout, má to svoje důvody k celkové očistě a přeměně lidstva a vstoupili jsme do poměrně těžkého kroku, který už ke změnám prostě patří.

Ale jak to ustát? Jak neupadnout do depresí?

Číst dál: Sport a deprese

Přidat komentář (0 Komentářů)