Čaj o šesté

Kategorie:
Čaj o šesté
Datum
23. říjen 2017 18:00
Místo konání:
Zábrdovická 2, Brno
Email:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Cena
250 Kč

Čaj o šesté,

aneb večerní příjemné posezení na různá témata s respektem, tolerancí a láskou k nám všem.

Proč se takto setkávat?

Ve škole jsme se naučili, že ti, co jsou nejlepší, jsou neustále vyzdvihováni, mají se v životě lépe a když náhodou jim něco někde nejde, tak protože jsou to jinak jedničkáři, projde jim to. Nikdo nás neučil spolupracovat a vzájemně si pomáhat k tomu, abychom všichni byli na špičce. Zdravá soutěživost nebyla, zůstala ta nezdravá. Urvi si co můžeš a dávej si pozor na ostatní. 

Také nás naučili, že vždycky je někdo, kdo je lepší než my, někdo, kdo nám může určovat, co je pro nás lepší a co ne. A pokud nebudeme poslušní, hodní a ukáznění, špatně to s námi dopadne. 

A tak jsme se naučili bát se a raději poslouchat a řídit se často i nesmyslnými pravidly. 

Můj cíl u setkání u Čaje je, abychom se znovu naučili, že podporovat se navzájem je pro chod vlastně celého lidstva velmi důležité. Chci, abychom se vzájemně učili spolupráci, neposuzování a neodsuzování, abychom se učili hledat si tu svou vlastní cestu, která je právě pro mě/tebe ta nej. Aby při procesu těchto setkání jsme věděli, že máme vždy možnost přijít: poradit se, posdílet, promluvit si; posouvat se dál. Každý náš vlastní poznatek může pomoci i druhým. 

 

V našich večerech vedeme debaty na různá témata a každý zde dostává svůj prostor. Témata jsou jen jakýmsi náčrtem, vodítkem, ale vždy jsme se dostali do "spirály" propojení všeho se vším. Téma pomůže začít, ale není nutné se u něho držet.

Jeden z klientů po účasti na Čaji napsal: "Setkání u Tebe bylo jako startovací rampa mého zapomenutého, kdysi cítěného kosmodromu."

Čaje o šesté zkrátka pomáhají hnout se z místa.

Co jsou to "lidské kruhy"?

Setkání v kruhu má veliký přínos pro nové nápady, vidění dosavadní situace jiným pohledem. Tím, že se sedí v kruhu a lidé se zde přijímají rovnocenně a partnersky, proudí zde silná energie, která povzbuzuje, posilňuje a uvolňuje. Nikdo zde není víc nebo míň. Proto se zde cítíte bezpečně, uvolněně, pochopeně a tím lépe přichází nové myšlenky do míst, kde vás něco trápí. 


 

První šálek svlažil mé hrdlo a rty,
druhý rozptýlil mou samotu;
třetí vyhnal beznaděj z mé hlavy,
prohloubil dojmy z knih, které jsem četl.
Po čtvrtém jsem se začal lehce potit
a s potem odcházely všechny nesnáze.
Pátý šálek očistil každý kousek mého bytí.
Šestý mne přiblížil k nesmrtelnosti.
Sedmý je poslední co zvládnu -
Jsem unášen....

(Lu Tchung)

 

Témata večerů 

V roce 1994 založila První moravskou čajovnu U BÍLÉHO SLONA v Olomouci, která byla do roku 2006 jedním z duchovních center na střední Moravě. Věnovala se oboru krystaloterapie (studium u Roberta Noveho) - léčení a harmonizace těla a duše drahými kameny a krystaly; poskytuje poradenství v oblasti diagnostiky karmy, automatické kresbě. V roce 2000 založila školu tantrických uměni KAMALA TANTRA jako první na Moravě a později na Slovensku.

Pořádala přednášky a semináře tantrických cvičení podle Margo Anand, autorky knih Umění sexuální extáze a Umění sexuální magie. Později studovala u Johna Hawkena. Cvičení tohoto typu pomáhají k poznání božské podstaty v každém z nás a pomoci meditací, očistných a dýchacích technik lze pracovat na odstranění psychosomatických problémů vznikajících ve vztahu k rodičům, partnerům ( sladění sexuální energie na úrovni čaker).

9.10. 2017 - Čaj s hostem Janou Horákovou*, téma: Chci se zastavit a slyšet sám sebe

Každému se někdy může zdát, že jeho život mu utíká, jak se říká, mezi prsty. Jsme pracovně vytížení, pečujeme o rodinu, budujeme a udržujeme vztahy… Každý má své povinnosti, které mu berou hodně energie a času. Některé činnosti nás baví a naplňují, ale přesto je potřeba dostatek sil na to, abychom se jim mohli věnovat. Bohužel málokdo dnes může říct, že má dostatek energie na vše, co chce a potřebuje.

Žijeme v rychle se měnícím a rozvíjejícím se světě a už samo přizpůsobování se změnám nám ubírá z těžce vytvořených zásob. A mnoho lidí hledá čas a prostor pro to, kde se může zastavit, nadechnout se a ohlédnout za tím vším, co má za sebou. Každý z nás potřebuje prostor pro vnímání svých potřeb a přání, ale málokdo si ho může dopřát.

Chtěla bych se společně s vámi na chvilku pozastavit, nabrat nový dech a zjistit, kde se dají nabrat síly. Popovídat si o tom, co komu pomáhá, u čeho relaxuje, inspirovat a nechat se inspirovat ostatními. Zkusit se podívat na odpočinek z jiného pohledu, než je běžné. Ochutnat, jaké to je být chvilku sám se sebou a vnímat svou mysl, tělo a potřeby. Odpočinout si od všedního života a dobít si baterky příjemným povídáním.

23.10. 2017 - Červený stan - ženský kruh

Asi už většina z vás, milé ženy, jste se setkala s pojmem "Červený stan". Je to místo, které patřilo kdysi dávno jen a jen ženám. Na tomto místě sdílely všechno, co před muži sdílet nemohly. Předávaly si zde svá tajemství, rady a vzájemně si zde pomáhaly. Posilňovaly tak svou ženskost. Pomáhaly hledat sebe, své kvality. 
A já bych vás všechny ráda pozvala na podobné setkání. Nemám sice stan, ale o to vůbec nejde. Přijďte mezi nás s čímkoliv, co vás trápí, co byste rády sdílely. Uděláme si dámskou jízdu v kruhu plném ženské podpory a energie. 

Drobné občerstvení zajištěno wink

Pokud se chcete přihlásit na poslední chvíli (tzn. např. v pondělí odpoledne), napište mi sms na číslo 777346881. V dřívější dobu platí samozřejmě formulář níže.

Místo konání:

Zábrdovická 2, Brno (4. patro)

Cena: 250 Kč/večer/osoba

Vaše průvodkyně Maruška :-)

PŘIHLÁSIT SE

 * Jana Horáková: 

"Jsem citlivý člověk, který miluje cestování, sport a nedotčenou přírodu. Pracuji a vzdělávám se v oblasti psychologie, sebepoznávání a osobního rozvoje. Poslední dobou si čím dál tím více všímám, že žijeme v době, kdy na sebe nemáme tolik času, kolik si zasloužíme a potřebujeme. Nemáme čas věnovat sami sobě dostatek prostoru pro to, co nás baví, rozvíjí a u čeho si můžeme smysluplně odpočinout. Začala jsem hledat cestu, jak si během krátkého času dobít baterky a u toho vnímat sama sebe a své potřeby. Tato cesta nebyla snadná ani krátká, ale díky ní jsem se dostala k relaxační metodám. Byla jsem překvapená, co relaxační techniky dokážou udělat s tělem a psychikou. Přišlo mi škoda nechat si to jen pro sebe, tak jsem se rozhodla svoje zkušenosti sdílet s ostatními – skrze relaxační workshopy. A tak se setkávám s podobně naladěnými lidmi a předáváme si nápady a navzájem se inspirujeme k tomu, jak udělat svůj život smysluplnější a spokojenější."

(tato akce zveřejněna i na www.letacek.cz a na www.informuji.cz)

 
 

Všechny termíny:

  • 23. říjen 2017 18:00
  • 9. říjen 2017 18:00
  • 18. září 2017 18:00

Powered by iCagenda