Čaj o šesté

Kategorie:
Čaj o šesté
Datum
23. leden 2017 18:00
Místo konání:
Zábrdovická 2, Brno
Email:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Cena
250 Kč

Čaj o šesté,

aneb večerní příjemné posezení na různá témata s respektem, tolerancí a láskou k nám všem.

Proč se takto setkávat?

Ve škole jsme se naučili, že ti, co jsou nejlepší, jsou neustále vyzdvihováni, mají se v životě lépe a když náhodou jim něco někde nejde, tak protože jsou to jinak jedničkáři, projde jim to. Nikdo nás neučil spolupracovat a vzájemně si pomáhat k tomu, abychom všichni byli na špičce. Zdravá soutěživost nebyla, zůstala ta nezdravá. Urvi si co můžeš a dávej si pozor na ostatní. 

Také nás naučili, že vždycky je někdo, kdo je lepší než my, někdo, kdo nám může určovat, co je pro nás lepší a co ne. A pokud nebudeme poslušní, hodní a ukáznění, špatně to s námi dopadne. 

A tak jsme se naučili bát se a raději poslouchat a řídit se často i nesmyslnými pravidly. 

Můj cíl u setkání u Čaje je, abychom se znovu naučili, že podporovat se navzájem je pro chod vlastně celého lidstva velmi důležité. Chci, abychom se vzájemně učili spolupráci, neposuzování a neodsuzování, abychom se učili hledat si tu svou vlastní cestu, která je právě pro mě/tebe ta nej. Aby při procesu těchto setkání jsme věděli, že máme vždy možnost přijít: poradit se, posdílet, promluvit si; posouvat se dál. Každý náš vlastní poznatek může pomoci i druhým. 

 

V našich večerech vedeme debaty na různá témata a každý zde dostává svůj prostor. Témata jsou jen jakýmsi náčrtem, vodítkem, ale vždy jsme se dostali do "spirály" propojení všeho se vším. Téma pomůže začít, ale není nutné se u něho držet.

Jeden z klientů po účasti na Čaji napsal: "Setkání u Tebe bylo jako startovací rampa mého zapomenutého, kdysi cítěného kosmodromu."

Čaje o šesté zkrátka pomáhají hnout se z místa.

Co jsou to "lidské kruhy"?

Setkání v kruhu má veliký přínos pro nové nápady, vidění dosavadní situace jiným pohledem. Tím, že se sedí v kruhu a lidé se zde přijímají rovnocenně a partnersky, proudí zde silná energie, která povzbuzuje, posilňuje a uvolňuje. Nikdo zde není víc nebo míň. Proto se zde cítíte bezpečně, uvolněně, pochopeně a tím lépe přichází nové myšlenky do míst, kde vás něco trápí. 


Pro lepší pochopení mrkněte buď na VIDEO nebo si můžete přečíst tento článek: Co je to lidský kruh?

 

První šálek svlažil mé hrdlo a rty,
druhý rozptýlil mou samotu;
třetí vyhnal beznaděj z mé hlavy,
prohloubil dojmy z knih, které jsem četl.
Po čtvrtém jsem se začal lehce potit
a s potem odcházely všechny nesnáze.
Pátý šálek očistil každý kousek mého bytí.
Šestý mne přiblížil k nesmrtelnosti.
Sedmý je poslední co zvládnu -
Jsem unášen....

(Lu Tchung)

 

Tato setkávání lidiček v kruhu jsou jednou za dva týdny v pondělí a vždy na různé téma, od 18 hodin do 21 hodin. 

Témata večerů 

V roce 1994 založila První moravskou čajovnu U BÍLÉHO SLONA v Olomouci, která byla do roku 2006 jedním z duchovních center na střední Moravě. Věnovala se oboru krystaloterapie (studium u Roberta Noveho) - léčení a harmonizace těla a duše drahými kameny a krystaly; poskytuje poradenství v oblasti diagnostiky karmy, automatické kresbě. V roce 2000 založila školu tantrických uměni KAMALA TANTRA jako první na Moravě a později na Slovensku.

Pořádala přednášky a semináře tantrických cvičení podle Margo Anand, autorky knih Umění sexuální extáze a Umění sexuální magie. Později studovala u Johna Hawkena. Cvičení tohoto typu pomáhají k poznání božské podstaty v každém z nás a pomoci meditací, očistných a dýchacích technik lze pracovat na odstranění psychosomatických problémů vznikajících ve vztahu k rodičům, partnerům ( sladění sexuální energie na úrovni čaker).

23.1. - Jak znovu naslouchat své duši

Nejdřív by mohla ale přijít otázka: Proč jí naslouchat? 
Odpovědí je spousta. Protože se pořád na něco ptáme. Hledáme radu na kde co: Mám změnit práci? Mám zůstat s partnerem/partnerkou? Mám si vůbec někoho hledat? Mám mít dítě? Mám své dítě dát do státní či soukromé školky? Mám ho nechat naočkovat? Mám přestat jíst maso? A tisíce dalších důležitých či méně důležitých rozhodnutí. 
A tak se radíme s kamarády i odborníky, hledáme v odborných článcích, či na internetu v diskuzích. ALE... 
Co člověk to názor a rozhodnutí stejně nejvíc ovlivní jen nás samotné.  Jak se tedy nespálit? Jak se NEBÁT se rozhodnout i přesto, že to rozhodnutí bude třeba špatné? A pro to se začal tak vehementně rozrůstat osobní a duchovní rozvoj. Protože pokud zvládnete rozhodovat se ať v banálních či důležitých rozhodnutích bez strachu a s pevnýma nohama na zemi, pak budete mít o moc spokojenější život. Troufám si říct, že vše, o co v osobním rozvoji jde, je to, najít sebe sama. Najít tu sovu pevnou půdu pod nohama. Naučit se poslouchat svou duši
A já připravila seminář, který v sobě nese tak nějak kousek od vícero technik, poskládala jsem to dohromady a vznikl z toho počátek cesty k hledání odpovědí uvnitř sebe sama. A co víc, protože opakování a procvičování je Matka Moudrosti, tak už připrauji i druhý díl. Ve kterém navážeme na ten první, který měl už 3x velký úspěch. Aby jste si dokázali udělat obrázek o čem tyto semináře jsou, a třeba se pak rozhodnout, jestli do nich půjdete, připravila jsem menší ochutnávku. Takže na tomto Čaji se o obou seminářích dozvíte víc.

V únoru bude s Čaji pauza

Drobné občerstvení zajištěno wink

Pokud se chcete přihlásit na poslední chvíli (tzn. např. v pondělí odpoledne), napište mi sms na číslo 777346881. V dřívější dobu platí samozřejmě formulář níže.

Místo konání:

Zábrdovická 2, Brno (4. patro)

Cena: 250 Kč/večer/osoba

Vaše průvodkyně Maruška :-)

PŘIHLÁSIT SE

 

(tato akce zveřejněna i na www.letacek.cz a na www.informuji.cz)

 
 

Všechny termíny:

  • 23. leden 2017 18:00
  • 9. leden 2017 18:00
 

Powered by iCagenda